• Súťaž vo vybíjanej

• Mladšie žiačky II. stupňa sa zúčastnili okresného kola vo vybíjanej. Súťaž sa konala 31.3.2022 na ZŠ Holubyho. V skupine sme si zmerali sily so 4 školami (Gymnázium P.C. Piešťany, 2. Z.Š. Komenského Vrbové, ZŠ s MŠ Moravany, Cirkevná spojená ZŠ). Naše žiačky zvíťazili v každom zápase a jednoznačne tak postúpili do finálového turnaja. Ďakujeme dievčatám za úspešné reprezentovanie školy.

• Naši malí umelci

• Žiaci  5.A s pani uč. Hrubošovou preberali na literatúre tému BÁBKOVÉ DIVADLO. Spoločne si vytvorili kreatívne a tvorivé hodiny, na ktorých vznikli pekné bábky. Napísali samostatné scenáre, pomocou ktorých potom žiaci vystúpili so svojimi divadielkami. Z takýchto hodín sme mali skutočný zážitok.

• Škola priateľská k deťom UNICEF vyhlasuje krízovú zbierku na pomoc Ukrajine

• Ako škola zapojená do projektu “Škola priateľská k deťom” sa zapájame do SMS zbierkovej výzvy UNICEF- u: Pomôcť môže ktokoľvek prostredníctvom SMS na číslo 844. Jednou odoslanou SMS dokážete prispieť 3 eurami. Heslo, ktoré zadáte do textu SMS znie: ZS MOJMIROVA PIESTANY PRE UKRAJINU.

Za Vašu pomoc veľmi pekne ďakujeme!

• Deň ľudovej rozprávky

• Pri príležitosti výročia narodenia Pavla Dobšinského (narodený 16. marca 1828), známeho zberateľa slovenských rozprávok, prekladateľa a folkloristu, sa každoročne koná Deň ľudovej rozprávky.

Oslava tohto sviatku rozprávky vzišla z kampane Slovenskej národnej knižnice v roku 2008 pod názvom Slovensko Dobšinskému a tento rok sa uskutočnila aj v našej škole.

Žiaci piateho ročníka sa v stredu 16.3.2022 zúčastnili besedy spojenej so životom a dielom osobnosti Pavla Dobšinského a prezentáciou novej knihy spisovateľa Igora Váleka: Dobrodružstvá Červeného čipa alebo Kolotoč s Dobšinským. Pozvanie, okrem autora knihy, prijal aj jej ilustrátor - Stanislav Lajda.

Besedu zorganizovali Mestská knižnica v Piešťanoch (pod vedením pani Márie Medovej) v spolupráci so Základnou školou Mojmírovou (pod vedením Mgr. Lukáša Mencla DiS).

Žiakom sa beseda páčila, o čom svedčil aj ich spontánny potlesk. V diskusnej časti sa deti pýtali rôznorodé otázky zamerané na spisovateľa Igora Valeka, ale aj ilustrátora Stanislava Lajdu.

• ŠKD vtáčie kŕmidlá

• Prepojením environmentálnej a pracovno-technickej oblasti výchovy v ŠKD, deti pod vedením vychovávateliek vytvorili krásne vtáčie krmítka. Použitím jednoduchého pracovného náradia si rozvíjali manuálne zručnosti. Aktivitu si sami v skupinkách  organizovali, spolupracovali, komunikovali. Z výslednej práce mali obrovskú radosť. Krmítka rozmiestnili po celom areáli školy a  chodia ich  pravidelne kontrolovať, dopĺňať   semienkami.

• Valentínska pošta

• Valentínska pošta je tiež jednou z pekných aktivít žiackeho parlamentu. Neslúži v našej škole pre zamilovaných, ale na vyjadrenie priateľstva a kamarátstva. Často žiaci prostredníctvom Valentínskej pošty vyjadrujú aj uznanie a poďakovanie učiteľom. Týždeň pred Valentínom si pripravujú a zdobia krabice na lístočky, vystavia ich na chodbu a v deň Valentína si v triede listy rozdajú. Tento rok budú krabice opäť bodované. Získané body sa započítavajú do celkového hodnotenia tried, ktoré zhodnotíme na konci roka.

• Pohľadnice olympionikom

• Vďaka spolupráci s Olympijským klubom Piešťany ukázali naši žiaci prvého stupňa ako fandia našim olympionikom. Spolu s pani učiteľkami napísali krásne pozdravy a obrovské množstvo pohľadníc cez OkPN posielame do Pekingu.

• Dodržiavanie karantény

• Žiadame rodičov žiakov, ktorí sú v karanténe, aby dodržiavali karanténne opatrenia a nenavštevovali krúžky, aquaparky, kiná a iné podujatia. Ďakujeme!

• Minister školstva u nás v škole

• Pre našu školu bolo potešením privítať dňa 21.01.2022 ministra MŠVVaŠ pána Branislava Gröhlinga. Bola to historicky prvá návšteva ministra školstva na pôde školy. Návšteva zapôsobila pozitívne na žiakov a pedagógov školy. Pán minister sa v škole cítil príjemne a ocenil prácu pedagógov, žiakov a zamestnancov školy. Všetkých nás potešil prísľub pána ministra na ďalšiu návštevu.

• STRAVOVANIE

• Výdaj stravy v ŠJ sa naďalej riadi podľa rozpisu a protiepidemiologickými opatreniami jedálne pod pedagogickým dozorom, ktorý  žiakov usmerňuje.

Za odhlasovanie a prihlasovanie žiaka na stravovanie v Školskej jedálni
            je zodpovedný zákonný zástupca.ODHLÁSENIE zo stravy je možné cez aplikáciu EDUPAGE.

PRIHLÁSENIE žiaka na stravu  je možné v pracovných dňoch do 14:00 hod. IBA telefonicky u vedúcej ŠJ na t.č. 033/7625347

V prvý deň karantény si zákonný zástupca vyzdvihne obed v ŠJ – bočný vstup pavilón C
            (nie v školskej jedálni
            ).

Nové Opatrenia školy proti šíreniu Covid 19 NÁJDETE V SEKCII COVID 19 (v hlavnom menu)

• Žiak našej školy víťazom okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku.

• 19. januára 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, v ktorom sa náš žiak, Dominik Matula (7. B) umiestnil v kategórii 1A na 1. mieste a pokračuje ďalej do krajského kola. Dominikovi srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole!

• Úspech našich žiačok v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku

• 13. januára 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku.

V kategórii 1A sa umiestnila na 3. mieste Zuzana Odorčáková, žiačka 7.C.

V kategórií 1B sa umiestnila na 5. mieste Aneta Voštinárová, žiačka 9.B.

Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.